01/07/2022

Путин до лидерите на Г7: Ако вие се соблечете тоа би...

Рускиот претседател Владимир Путин ги коментираше шегите што ги правеа лидерите на Г7 на негова сметка за време на самитот во Германија. Тие се...

ОВИЕ УРЕДИ ГОЛТААТ СТРУЈА, А ЕВЕ КАКО ДА ГИ УПОТРЕБИТЕ ЗА...

Голем е бројот на апарати за домаќинство кои трошат многу електрична енергија: машина за перење, машина за миење садови, бојлер... Нивната употреба е невозможно...

Милијардерот верува во криптовалути: „Како што вели Бафет – кога плимата...

Милијардерот Марк Кјубан вели дека верува во иднината на криптовалутите. Во наводното интервју за магазинот „Fortune“, милијардерот изјавил дека кризата низ која моментално поминува крипто-просторот...

Пандев за провокаторскиот коментар на Панчев: „Се гледа дека му е...

Поранешната „Златна копачка“, Дарко Панчев, непосредно пред натпреварот со Португалија даде интервју за германскиот „Frankfurter Allgemeine Zeitung“. Во интервјуто, Панчев зборуваше за нов договор на селекторот...
- Комерцијален оглас -

НАЈНОВИ

МАЈКА И ДЕТЕ

ЗДРАВЈЕ

ЖИВОТ