ЖИВЕЕ ВО 4 ЅИДА, ЗБОРУВА САМО СО СИНОТ!? Некогаш беше најмоќната жена на светот, а сега е само бледа сенка на се

Поранешната словенечка манекенка и дизајнерка на накит Меланија Трамп во јавноста е најпозната како поранешна прва дама на САД. По завршувањето на мандатот на нејзиниот сопруг, 45-тиот американски претседател Доналд Трамп, таа ја напушти Белата куќа, а денес живее мирен живот зад вратите на нејзините три домови.

Меланија отсекогаш била повлечена и никогаш немала голема група блиски пријатели. Како што пишува „Њујорк тајмс“, тој денес се држи до тесен круг на луѓе, неговиот син, неговите родители и неколку блиски пријатели.

Google search engine

Melanija Tramp

Таа ги посетува своите фризери, се консултира со својот долгогодишен стилист Ерве Пјер и понекогаш излегува со сопругот во некој од нивните клубови во петок навечер. Според медиумите, нејзината моментална најважна мисија е потрагата по факултет на кој ќе се запише нејзиниот 17-годишен син Барон.

За време на кампањата на нејзиниот сопруг таа одби да се појави со него, а не го поддржува ниту за време на судењето. За разлика од нејзините претходници, таа не пишува книга или планира да се вклучи во хуманитарна работа. Нејзината најголема желба е да го има она што го немала во Белата куќа – чувство на приватност.

Додека на Трамп му се заканува трето обвинение, Меланија молчи за таа правна опасност. Таа ја поддржа неговата кандидатура за нов мандат, но до мај се огласи на оваа тема.

„Ја има мојата поддршка и со нетрпение очекуваме да ја вратиме надежта за иднината и да ја водиме Америка со љубов и сила“, изјави таа тогаш за Fox News Digital.

Таа остана во контакт со мала група луѓе, меѓу кои и дизајнерката Рејчел Рој и Хилари Гири Рос. Поголемиот дел од времето го поминува со своите родители кои имаат стан во кулата Трамп на Менхетен. Тие заедно дојдоа и во летната резиденција на Доналд Трамп Мар-а-Лаго.

“Таа и нејзините пријатели веруваат дека поминала низ многу и од сето тоа излегла како силна, независна жена. Научила да ја затвора вратата и да остане настрана. Не гледаме многу, не слушаме многу”. тврди публицистот R. Koori Hay.

Луѓе блиски до неа тврдат дека таа се уште го брани својот сопруг и го дели неговиот став дека нивното семејство било неправедно нападнато. Се верува дека Трамп би можел да се врати во Белата куќа следната година.

Melanija Tramp

Во интервју за „Фокс њуз“, таа изјави дека размислува да има втора шанса да биде прва дама и истакна дека по втор пат „ќе им даде приоритет на благосостојбата и развојот на децата“.

Долгогодишната советничка на Трамп, Келијан Конвеј, е блиска со Меланија, а таа изјави дека поранешната манекенка е целосно вклучена во кандидатурата на нејзиниот сопруг и дека таа останува негова „најдоверлива и најтранспарентна советничка“. Како што рече, приватно разговарале за „приоритетите“ за вториот мандат.

Melanija Tramp

Кога станува збор за јавните настапи, тие се ретки. Меланија присуствуваше на неколку настани, вклучително и собирање 500.000 долари од авторски права минатата година од републиканците од Лог Кабин, конзервативна група која ги поддржува правата на LGBTQ и Фикс Калифорнија, кампања за организација основана од Ричард Гренел, поранешен висок функционер на администрацијата на Трамп.

Melanija Tramp

Соработниците на Меланија одбија да разговараат за нејзините предизборни планови, нејзините добротворни и деловни потфати и нејзините ставови за нејзиниот сопруг.

Тие рекоа и дека Белата куќа за неа е разочарување и предавство на пријателите, соработниците, па дури и членовите на семејството Трамп. Соработниците открија дека нејзиниот однос со Иванка Трамп бил затегнат, поради што таа се повлече од очите на јавноста.