“Жешка војна”: Секси новинарката што го интервјуираше Путин не е случајно испратена – имала важна задача!

Остри критики кон Американката Хедли Гембл од телевизискиот канал CNBC паднале од руската државна телевизија откако таа беше модератор на седницата на енергетскиот форум во Москва на која учествуваше и рускиот претседател Владимир Путин.

Имено, Американците му испратиле на Путин разголена новинарка, откако Путин на Трамп му испратил згодна преведувачка.

Google search engine

„Ова не е студена, туку жешка војна, многу добро можеме да го вознемириме противникот, флертувајќи со нагонските нивоа. Нагонските и емоционалните нивоа се несвесни делови од нашата личност. Мора да бидеме многу добро обучени и когнитивно силни за да ги држиме под контрола своите нагони и емоции“, објаснила Милена Миловановиќ, специјализант по психијатрија во утринската програма на Телевизија Курир.

Додала и дека политичарите се истренирани кога се такви тактики во прашање.

„Се надевам дека политичарите се искусно истренирани да можат да се изборат со голотија. Женските облини уште од античко време секогаш се набљудувани како нешто што е пријатно за гледање, а со нив треба да се изборите“, рекла Миловановиќ.

Во својата ТВ емисија, на каналот „Русија 1“, Владимир Соловјов рекол дека Гембл намерно се обидела да го збуни рускиот претседател со нејзиниот изглед.

Тие исто така објавиле снимка со која сакале да ги поткрепат тие тврдења, а која воглавно е фокусирана на нејзините нозе. Други, исто така, заклучиле дека таа вешто го користела и говорот на телото.

Соловјов рекол дека таа се обидувала Путин да го ‘извади од такт’, дека се однесувала одважно и отворено се прикажувала како сексуален објект.