Жените открија во кои секс пози најмногу уживаат (ФОТО)

Задоволувањето на сексуалниот живот е клучен за човечкото здравје и среќа. Постојат многу забавни пози кои што паровите може да ги пробаат, а понекогаш се случува и да фантазираат за некои од позите.

Седум жени искрено проговореле за сексот и кои пози им се омилени. На крајот се утврдило дека сите пози за кои што денеска се пишува, а за поголемиот дел од нив треба да бидете гимнастичари и понатаму се омилени за жените.

Google search engine

Многумина за мисионерската поза велат дека е здодевна, но луѓето кои што мислат така сигурно нешто погрешно прават. Се смета дека оваа поза е една од ретките која што овозможува длабински оргазам благодарение на стимулацијата на клиторисот.

Момците секогаш сакаат да бидат оние кои што имаат контрола и затоа воглавно сакаат да бидат на таа позиција. Но, треба да ги смените местата за промена жената да ја преземе контролата во сексот и да ви овозможи неверојатен поглед.

Немојте погрешно да го сфатите тоа, но понекогаш брзопотезниот секс без бакнување е многу секси, но нема ништо без мала предигра која што може да создаде феноменална атмосфера и загревање на партнерите.

„Поголемиот дел од времето со мојот партнер имаме сексуален однос по вечерата и кога стомакот ми е надуен. Тогаш би избрала да ми го гледа задникот, а не надуениот стомак. Поради тоа ја избирам оваа поза“, изјавила некоја од испитаничките.

Сè што треба да направите е да ги подигнете нозете и да му дозволите на партнерот да ја води играта. Со рацете може слободно да го допира вашиот клиторис, за подобро задоволство.

Додека гледате телевизија, тој седи на каучот, вие седнете на него и само „потскокнувајте горе-долу“. Тоа е тројна добивка: ги тренирате нозете, доживувате оргазам и не пропуштате ниту една минута од филмот.