Жените открија на кои места и со кого најчесто ги изневеруваат своите мажи

Оваа тема беше напишана на австралискиот блог, Остани дома, мама, каде што сопругите од предградијата кои неколку пати биле неверни кон своите сопрузи го признале своето неверство во канцеларија, салон за масажа, па дури и во брачен кревет.

Една жена признала дека имала груба сексуална врска со маж кој и го поставувал покривот, и му рекла на сопругот дека љубовните каснувања на нејзиниот врат се всушност каснување од комарци.

Google search engine

Имав афера со маж кој ми поставуваше покрив. Мојот сексуален живот со сопругот е одличен, но поради оваа афера се чувствував како тинејџерка. Ме праша дали треба да поправи нешто друго дома, му реков ТВ во спалната соба. Иницирав секс и беше неверојатно, напишала една жена.

Друга призна дека спиела со странец од апликации за состанување неколку пати, додека нејзиниот сопруг бил отсутен од дома една недела.

Четири ноќи од седум колку го немаше, имав секс со некого што го најдов на Тиндер. Се чувствував малку лошо кога се врати, но тој едноставно не ми го посветува потребното внимание па не се каам, напишала друга.

Други ги изневеруваа своите сопрузи на работа, а една жена призна дека по еден месец сексуална напнатост помеѓу неа и колегата, конечно спиела со него.

Ја преминав границата вчера. Имам ужасна грижа на совест. Морам да го избегнувам по секоја цена. Што ако мојот сопруг дознае или неговата сопруга? Играв со друг маж, а потоа се вратив дома и го бакнав мојот сопруг како ништо да не било се случи. Што ми е, напиша таа.

Една жена имаше неочекувана средба во салон за масажа.

Две недели подоцна, масерот ми испрати порака и ми рече да навратам на масажа. Така направив и спиевме заедно, напишала таа, како што објави Дејли Меил.