ЖЕНА НА ВИДЕО ОД РЕСТОРАН ГО ВИДЕЛА СОПРУГОТ КОЈ ПОЧИНАЛ ПРЕД 9 ГОДИНИ: Шокот дошол дури кога го дознала ОВА (ВИДЕО)

Снимка направена на почетокот на оваа година направи хаос во животот на една жена, бидејќи видела нешто што не можела да го очекува ниту во своето лудило, а доживеала тотален шок дури кога почнала да поставува прашања…

Видеото снимено во ресторан во англискиот град Вестбурн прикажува преполното место. Сè било добро додека не се појавил еден коментар кој предизвика мистерија што може да го збуни дури и Шерлок Холмс.

Google search engine

– Колку е стара снимката? Мојот покоен сопруг и неговиот син се на почетокот на видеото. „Мојот сопруг почина во 2014 година“, напишала Луси Вотсон.

Одговорот дојде брзо и ја продлабочи мистеријата.

– Здраво Луси. Жал ни е што го слушаме ова. Снимката е направена минатата недела – гласи одговорот.

Видеото од индискиот ресторан „Спејс Котиџ“ беше објавено на 16 јануари.

– Нова година и ново расположение! Во текот на изминатите неколку недели, работевме напорно за да го направиме нашето искуство со јадење уште понезаборавно. Придружете ни се за совршена комбинација на извонредни вкусови со класични и уникатни јадења инспирирани од древните семејни рецепти – стои под објавата.

Луси Вотсон од Емсворт изјави за локалните медиуми дека е 99 отсто сигурна дека нејзиниот сопруг е на видеото.

– Го видов уште на почетокот на видеото. Мојата прва реакција беше „Тоа е Хари“. Никогаш не сум видел толку многу луѓе внатре – рекла Луси и додала дека нејзиниот сопруг не смеел да стапнал во тој ресторан цели 10 години.

Новинарите се интересираа дали ја вознемири одговорот дека видеото е снимено дури минатата недела.

– Јас не сум. Јас сум само збунет од тоа. „Едноставно не разбирам“, рече Луси.

Стотици корисници го коментираа случајот на Фејсбук, а многумина имаат свои теории за тоа како покојниот сопруг на Луси се појавил на видеото. Многумина сугерираа дека неговото појавување е дел од морбиден ПР трик или дури дека ја лажирал сопствената смрт.