Зеленски утринава имаше сообраќајна незгода

Украинскиот претседател Володимир Зеленски имаше сообраќајна несреќа во Киев, информираше неговиот портпарол Сергиј Никифоров рано изутринава, јави ДПА.

Како што појасни Никифоров, возило се судрило со автомобилот на Зеленски, но и со други автомобили од неговата колона со возила.

Google search engine

Тој додаде дека Зеленски бил прегледан од лекар и дека немал повреди при несреќата.

Медицински лица го пренеле возачот на другото возило во болница.

Полицијата го истражува инцидентот.

Зеленски вчера го посети повторно ослободениот град Изум во источниот дел на Украина.