Застрашувачки момент кога руски проектили ја уништија украинската централа (ВИДЕО)

На социјалните мрежи кружат видеа од рускиот напад и големата експлозија во украинската електрана, по што бројни делови на Украина останаа без струја.

На видеото се гледа експлозијата во електраната CHPP-5 во Харков и бранот кој уништува се пред него, пишува Дејли Мејл.

Google search engine

По експлозиите речиси една третина од Украина остана без струја, но властите во Киев тврдат дека го обновиле снабдувањето со електрична енергија.

ПретходнаВУКОТИЌ Е ЛИКВИДИРАН ПО ИСТ РЕЦЕПТ КАКО НЕГОВИОТ ТАТКО! Убијците на мотори се фатални за членовите на Шкаљарсиот клан
СледнаОВИЕ ЕЛЕКТРИЧНИ АПАРАТИ СЕ СМРТ ЗА СМЕТКИТЕ: Професор од машински тврди: Бојлерот троши дури 24 отсто, а шпоретот 15 отсто