Загина 49 г. познат бизнисмен – тешка сообраќајка во скопско Батинци (ВИДЕО)

Тешка сообраќајна несреќа се случила вечерва во скопското село Батинци.

Од МВР за ТВ21 потврдуваат дека во несреќата загинал 49-годишен маж од село Батинци.

Google search engine

„Околу 20.00 часот е пријавено дека во с,Батинци се случила сообраќајна незгода помеѓу ПМВ Шкода Октавија ,управувано од Н. Р.(1972) од с.Батинци и ПМВ БМВ

Од незгодата Н.Р починал од добиените повреди, а возачот на БМВ е пренесен во клинички центар.

Упатени полициски службеници на лице место“, велат од МВР за ТВ21.

- АУДИО РЕКЛАМА -