Забременила на 11 години и решила да роди: Никој не знаел КОЈ Е ТАТКОТО, а кога се открило сите биле скаменети и во шок!

Треса Мидлтон од Англија како тинејџерка доживеала толку многу сурови работи што веројатно никогаш нема целосно да се опорави од нив.

Имено, бидејќи нејзината мајка била бездомник, Треса била принудена да биде во сиропиталиште, по што заминала во нов дом во Андал, Шкотска, каде живеела со својот брат.

Google search engine

– Се однесував како 20-годишник, иако имав само девет години. Почнав да пијам, да се дрогирам и да се дружам со постари луѓе – рекла тогаш Треса.

На нејзиното тело почнале да се забележуваат промени, а семеен пријател се посомневал дека е бремена. Направиле тест кој бил позитивен.

Иако имала само 11 години, сакала да роди дете. Силувањето никому не го спомна, а по 2 години, кога детето беше ставено на посвојување, со ДНК тест беше утврдено дека таткото е брат на самата Треса, кој потоа беше осуден на 4 години затвор за силување.

Подоцна беше откриено дека нејзиниот брат Џејсон почнал сексуално да ја вознемирува од седумгодишна возраст.

Треса Мидлтон во моментот кога за прв пат ја држела за гради својата ќерка Аријана имала измешани чувства: неизмерна радост, но и тага и копнеж по девојчето кое морала да го даде на посвојување кога имала само две години.

Tresa Midlton

И признава дека мајчинството по втор пат било горчливо искуство во исто време.

– Почувствував чиста среќа во моментот кога се роди Аријана. Зашто, имаше моменти кога мислев дека никогаш нема да имам уште едно дете – изјави тогаш Треса.

– Но, во исто време се чувствувам и виновен. Затоа што Аријана е со мене, а мојата постара ќерка не – вели таа и додава дека нејзината ќерка секогаш ќе знае дека има постара сестра.

– Веќе и кажувам за тоа, иако не може да ме разбере – рече таа.

Tresa Midlton

Најголемата желба на Треса е Аријана да има нормално детство, да знае дека е сакана и безбедна.

Таа самата го немаше. Нејзината мајка, Трејси Талонс, била алкохоличар и наркоман, а Треса често се будела наутро плачејќи, додека нејзината мајка се опивала на забавите.

Оваа несреќна жена денес има 28 години и има само една желба.

– Се надевам дека еден ден ќе успеам да ја вратам ќерка ми! Сакам да знае дека ја сакам многу и би направил се за неа! Ќе биде страшен ден за мене кога ќе дознае дека нејзиниот вујко е всушност нејзиниот татко. Се надевам дека нема да ми се налути… – рекла Треса.