(ВОЗНЕМИРУВАЧКО) Се појави снимка од сообраќајна несреќа во Нови Пазар, автомобил фрла девојче (15)! Страшна сцена

Девојка (15) од околината на Пештер е убиена утрово околу 6 часот и 45 минути во Нови Пазар кога на неа налетал малолетник возач на „голф 6“, по што паднала под тркалата на комбе што доаѓало од спротивната страна. насока.

На социјалните мрежи се појави видео од сообраќајна несреќа во Нови Пазар. На мошне вознемирувачко видео се гледа како девојка ја преминува улицата на обележан пешачки премин кога во неа удри автомобил голф управуван од тинејџер (17) кој наводно возел со пробна дозвола.

Google search engine

Девојката полетала во воздух, а потоа паднала на асфалтот директно под тркалата на белото комбе кое ја прегазило.

Починатата тинејџерка била на пат за средно училиште, а живеела кај роднините за да и го олесни образованието.

Полицијата во Нови Пазар уапси малолетник возач на автомобил, како и возач на комбе од тој град, кој е осомничен дека со своето возило го прегазил телото на девојчето.