ВОЗНЕМИРУВАЧКО, МАЈКА ДРЖИ ДЕТЕ ВО РАЦЕ, А МАЖ ЈА УДИРА И ЈА ДАВИ: На интернет се појави застрашувачко видео од насилство (ВИДЕО)

На социјалните мрежи се појави повеќе од вознемирувачко видео на кое се гледа уште еден случај на семејно насилство, овој пат снимен на камера.

На видеото објавено на Инстаграм профилот „stop_violence1“ може да се види вознемирена мајка како седи на кревет со дете во раце, додека во собата има и маж кој во еден момент и приоѓа, па ја удира по носот и, како што се гледа, почнува да ја дави туркајќи ја на креветот.

Google search engine

Никогаш повеќе, никогаш повеќе нема…

Во исто време, детето се уште е во прегратките на мајката и не го пушта, иако таа постојано плаче, вознемирена е и видно се плаши од насилникот.

На снимката се слуша како низ солзи му вели: Никогаш повеќе, никогаш повеќе нема да …

nasilje, nasilje u porodici, majka, dete, otac

Профилот кој го објави видеото на платформата, во описот на видеото, апелира до сите да го споделат нецензурираното видео, и заедно да го спречиме насилството и го поставува прашањето „дали некој ќе реагира?