ВОЗНЕМИРУВАЧКО! КАМЕРИ ЈА СНИМИЈА ТРАГЕДИЈАТА: Девојка (15) сакала да посегне по телефонот и паднала од зграда (ВИДЕО)

Безбедносните снимки го снимиле застрашувачкиот момент кога турската тинејџерка паднала во смрт од зграда додека се обидувала да го земе телефонот.

Трагедијата се случи на 12 октомври откако Мелике Гун Канавузлар (15) го фрлила мобилниот телефон додека била на врвот на зграда во градот Ортача во западната турска провинција Мугла, објавија локалните медиуми. Кога девојчето се обидело да го грабне телефонот во лет, изгубила рамнотежа и паднала од четвртиот кат на тротоарот долу.

Google search engine

Вознемирувачката снимка од 11 секунди, снимена од безбедносните камери на соседните згради, прикажува случаен минувач како оди по тротоарот пред зградата кога видела мобилен телефон кој паднал на земја.

Tinejdžerka, telefon

Во моментот кога почнала да се доближува до апаратот, таа брзо се повлекла во моментот кога телото на Мелика толку силно удрило во бетонот до неа што се одбил.

После тоа, девојчето итно било пренесено во државната болница во критична состојба, пред да биде префрлено на Одделот за интензивна нега во градот Мугла во југозападна Турција, објави „Њузфлеш“. Издржала неверојатни 18 дена пред да им подлегне на повредите. Канавузлар беше погребана на 30 октомври.