ВОЗНЕМИРУВАЧКО! Брутална тепачка на хулигани: Го фатија водачот на навивачите и жестоко го претепаа (ВИДЕО)

Страшни сцени ни доаѓаат од улиците на Бразил!

Жестока навивачка пресметка беше видена пред неколку дена кога на автопатот се сретнаа две навивачки групи на Крузеиро и Палмеирас.

Google search engine

Интересно е што фракциите Мафија Азул (навивачи на Крузеиро) и Манча Верде (навивачи на Палмеирас) се сретнале случајно додека биле на гости кај нивните тимови.

Во еден момент навивачите на Крузеиро го фатија лидерот на навивачите на Палмеирас и брутално го претепаа. Несреќниот човек останал да лежи на патот во локва крв.