ВО ЖИВО: УАПСЕН МАСОВНИОТ УБИЕЦ ОД МЛАДЕНОВЕЦ, ЛОЦИРАН КАЈ КРАГУЕВАЦ – Еве каде го пронашла полицијата!

Полициската потера по Урош Б.(21), кој е осомничен за синоќешното масовно убиство во селата кај Младеновац, успешно заврши утринава нешто по 08:00 часот, кога силни полициски сили го лоцираа и го уапсија кај Крагуевац.

Тој е осомничен дека убил 8 лица, ранил 13, а 7 од нив се во критична состојба.

Google search engine

Да потсетиме, пукаше на три локации – во село Дубона, Мало Орашје и Шепшин и сееше смрт со автоматско оружје, убивајќи невини луѓе. По укажаната лекарска помош, ранетите кои се донесени на Итната помош се во стабилна состојба.

<p><em><strong>* 8 mrtvih, 14 ranjenih, potvrdio MUP</strong></em></p>

<p><em><strong>* Osumnjičenom za masakr pretresena i vikendica, policija našla čitav arsenal</strong></em></p>

<p><em><strong>* 8 mrtvih, 14 ranjenih, potvrdio MUP</strong></em></p>

<p><em><strong>* Osumnjičenom za masakr pretresena i vikendica, policija našla čitav arsenal</strong></em></p>

Осомничениот има криминално и прекршочно досие за прекршување на Законот за оружје и муниција.

Меѓу 8-те загинати има и млад полицаец кој тогаш не бил на должност и неговата сестра. Застрелал и невини деца.