Во трагедијата во Тетово: Изгоре жива спасувајќи ја мајка си. Одговорност мора да има!

На социјалните мрежи е објавена фотографија од млада девојка, чиј идентитет засега не е познат, а за која се тврди дека изгорела жива во пожарот во тетовската модуларна болница во обид да ја спаси својата мајка.

-Изгоре жива спасувајќи ја мајка си! Да вриштиш од болка од гнев! Одговорност мора да има, се вели во објавата на Фејсбук.

Google search engine

ПретходнаНајубавата манекенка и (нај)млада милијардерка повторно трудна: Еве како ја шокираше мајка и
СледнаБајден: Задолжителна вакцинација во сите компании со над 100 вработени