Владимир Путин: “Каде се доказите? Ова станува фарса”

Рускиот претседател Владимир Путин остро ги отфрлил наводите дека неговата земја спроведува сајбер напади на САД како неосновани.

Путин ја дал изјавата во интервју емитувано денеска на “NBC”, два дена пред да се состане со американскиот претседател Џозеф Бајден во Женева, пренесува “AP”.

Google search engine

“Каде се доказите? Ова станува фарса”, рекол Путин.

“Не обвинуваат за различни работи – мешање во избори, сајбер напади и така натаму и така натаму и ниту еднаш, ниту еднаш не се потрудија да покажат било какви докази, само неосновани обвиненија”, рекол претседателот на Русија.

ПретходнаФотографија на денот, ова цел свет го чекаше: Насмеаниот Ериксен испрати моќна порака од болничкиот кревет
СледнаЗа Новак и ова момче цел свет зборува по Ролан Гарос: Ѓоковиќ откри зошто му го подари рекетот токму нему