Вистински хорор во Макеоднија: Врати се ФИЛИП ПУКААТ! Прободе еден полицаец, па прегази двајца (Видео)

Вчера попладне се случуваше вистинска драма во демихисарско каде беа нападнати неколку полоциски службеници од кои еден беше прободен, а двајца беа прегазени, целиот настан е снимен на камера.

На 21.02.2022 во 11.20 часот во с.Доленци, демирхисарско, полициски службеници од Полициската станица Ресен го лишиле од слобода И.Ѓ.(41) од Росоман.

Google search engine

Околу 08.00 часот на патот Битола-Ресен, со возилото „пежо“, кое го управувал, не застанал на знак за запирање од полициски службеници и притоа со возилото удрил двајца од нив. Набргу откога бил запрен, со остар предмет повредил полициски службеник кој извршувал службени дејствија.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава