(Видео) Жестока навивачка на Аргентина во првиот ред на трибините ги покажала градите – ѝ се заканува затвор

На навивачка од Аргентина ѝ се заканува казна затвор откако целосно гола ја прославила титулата светски шампион на стадионот Лусаил во Катар.

Огнените аргентински навивачи приредиле забава на стадионот Лусаил, но и низ цела Аргентина, а таа ќе трае со денови, тоа е сигурно.

Google search engine

Во моментите на славење големо внимание привлекла една навивачка која целосно се соблекла и ги покажала градите по последниот свиреж на судијата.

Не се надевала дека камерите ќе ја снимат, бидејќи ѝ се заканува затворска казна.

Земјата Катар ги предупреди навивачите пред почетокот на Мундијалот дека мора да почитуваат строги правила.

Туристичката управа на Катар ги замоли сите посетители на Светското првенство да покажат почит кон локалната култура со тоа што ќе избегнуваат да се соблекуваат во јавност.

Жените кои не се од Катар не мора да носат црна наметка која ја покрива женската фигура од глава до пети, но мора да ги почитуваат правилата и сигурно е дека оваа навивачка ќе биде осудена на затворска казна, пренесуваат катарските медиуми.

Истовремено, хрватската навивачка Ивана Кнол прекрши бројни кодекси на облекување, но во неколку наврати изјави дека не се плаши од казни.