(Видео) Васил Гарванлиев ги откри сите детали за веридбата: „Во јуни својот избраник ќе го донесам во Македонија“

Изминатиот период македонските медиуми беа преплавени со веста дека Васил Гарванлиев се верил. И тоа не било каде, туку во Америка.

Со неговиот избраник се препознале на прва, а неговото срце го освоил со едноставноста, но и анонимноста. Свадбата ќе биде наскоро, а во јуни ќе дојдат во Македонија, за семејството да се запознае со зетот.

Реклама

Васил Гарванлиев во искрена исповед за „Бекстејџ“ ги откри сите детали.

 

Васил лани се натпреваруваше на „Евросонг“ и се пласира на претпоследното место во полуфиналето со скромни 23 поени (11 од телевоутинг и 12 од жири). Послаб резултат таа вечер имаше само Ирска со 20 поени.

Што сè кажа Васил, гледајте во видеото.

Реклама