Видео: Српската полиција објави снимка од акцијата при заплена на 80 килограми марихуана

Полицијата во Србија заплени 80 килограми марихуана и објави видео од апсењето на 37-годишниот М.Р., кој е осомничен за неовластено производство и дистрибуција на наркотици.

Српската полиција го уапсила 37-годишникот на автопатот меѓу Белград и Ниш во близина на наплатна рампа кај Врчин. Тој бил фатен во бел автомобил „бмв“, а во багажникот биле пронајдени девет пакети марихуана.

Google search engine

Вкупно пакетите тежеле 80-ина килограми.