(Видео) Српска пејачка била гаѓана со шишиња и избркана од сцената бидејќи ја поддржала ЛГБТ заедницата

Пејачката Ема Радујко (19) од Србија била гаѓана со шишиња, навредувана и исвиркана на сцената на „Music Week“ фестивалот.

Младата пејачка се појавила на сцената во трико со боите на виножитото, а на екранот зад неа се гледало знамето на ЛГБТ заедницата.

Google search engine

Настапот го прекинала два пати – прво им се обратила на оние кои фрлале шишиња вода на сцената.

@returningtochildhood @emaradujko – napadnuta od strane publike na Music Week Festivalu‼️ #emaradujko #musicweek #musicweekfestival #viral #foryou #foryoupage #fyp #xyzbc #emaradujkomusicweek ♬ original sound – A

„Момци, подобро да купевте цвеќе“, им рекла Ема, а потоа морала да реагира уште еднаш.

„Морам нешто да ви кажам – на сите нас нѝ е топ, а вие како сакате“, рекла пејачката откако дел од публиката започнала да ѝ дофрла и да ја исвиркува.

На социјалните мрежи кружат снимки на кои се гледа како дел од публиката ја гаѓа Ема со шишиња и ѝ покажува среден прст.

Инаку, Ема Радујко е 19-годишна пејачка која се прослави на ТикТок. Првата песна ја сними на 17 години и тогаш се најде на удар на критики поради разголените сцени во спотот.

„Колку и да го покажувам своето тело, јас не промовирам никаков лош живот. Јас сум девојка која вежба, која се храни здраво, која постојано објавува и мене тоа ми е многу важно. Логично е да го покажувам своето тело. И знам дека, без разлика колку луѓето го негираат тоа на социјалните мрежи, јас сум пример. Јас сум пример за многу девојки. И тоа го гледам и кога ќе се појавам во теретана и по тоа колку девојки ми пишуваат и што ми велат во живо кога ќе ме сретнат“, изјави таа тогаш.