(Видео) Шефот на воениот оддел во Русија застрелан во глава од младо момче кое било мобилизирано

Шефот на воениот оддел во Уст-Илимск, Русија, е тешко повреден кога бил застрелан од млад човек кој требало да биде мобилизиран.

Според локалните медиуми, Александар Елисеев се здобил со прострелна рана во главата.

Google search engine

Пред да пука, младиот човек (25), кој е идентификуван како Зина Руслан, наводно рекол: „Сега сите ќе си одиме дома“.

Лекарите се борат за животот на ранетиот Елисеев,пренесе Телеграф.рс.