(Видео) Сара Јо со провокативно видео ја најави својата нова песна

Српската пејачка Сара Јо ја најави својата нова песна „Зло“ со провокативно тизер видео, а премиерно ќе ја изведе на вечерашното доделување на MAC музичките награди.

Сара Јовановиќ, на музичката сцена позната како Сара Јо, претходно го потврди својот настап на третото издание на доделувањето на музичките награди (MAC), каде ќе ја изведе новата песна „Зло“.

Google search engine

Таа со кратко провокативно видео ги заинтригира своите обожаватели, навестувајќи што ги чека на вечерашниот настан кој ќе се одржи во белградската Штарк Арена.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sara Jo (@sarajoofficial)

Во видеото можете да ја видите Сара како провокативно танцува во долна облека, а во позадина се слуша текстот на нејзината нова песна.

„Во оваа моја соба има зло, ѓаволот дојде по своето, а каде е Господ?“, дел од текстот се слуша на видеото.

Српскиот портал Нова.рс пренесува дека пејачката на доделувањето ќе изведе уште една песна која публиката сè уште немала можност да ја слушне. Исто така, на репертоарот треба да се најде и нејзината песна „Divlja“.