(Видео) Пожар избувна во магацин на пристаништето во Белград

Рано утрово се запали магацин во пристаништето во Белград. Густ и црн чад се издигна над населбата и може да се забележи оддалеку.

Според првите извештаи, никој не е повреден затоа што пожарот избувнал во зграда во која нема луѓе. Станува збор за магацин каде се складира само хартија и картони.

Google search engine

Повремено пука стакло и се слушаат помали детонации. Реонот е блокиран, а во тој дел од градот е создаден метеж.

 

На терен сеа 13 противпожарни возила, со најмалку 46 пожарникари. На пожарникарите им се придружи брод од реката, кој помага да се испорача вода.

ПретходнаМоќен еликсир: Две состојки за побрз метаболизам и помалку килограми
СледнаСтоун со шокирачка изјава за убиството на Кенеди: Трамп можеше да ја открие вистината, но тогаш му се закани ЦИА и тој се исплаши