(Видео) Новинарка го пофалила Харисон Форд дека сè уште е згоден, неговата реакција ги насмеа присутните

Славниот актер Харисон Форд ги насмеа присутните со својата реакција и одговор на коментарот и прашањето на новинарката во текот на медиумското појавување по премиерата на филмот „Indiana Jones and the Dial of Destiny“.

Имено, во четвртокот во Кан се одржа премиерата на новиот филм на Форд, а по тој повод беше одржана и конференција на која присуствувале режисерот Џејмс Манголд, но и актерите од наведениот филм.

Google search engine

Меѓутоа, вниманието го привлече една новинарка која му дала комплимент на Харисон Форд дека сè уште е згоден, а потоа поставила прашање кое дополнително го збунило.

„Многу сте згодни и сите бевме воодушевени кога во една сцена во филмот ја соблекувате маицата. Уште го имате „тоа“ во себе. Како ја одржувате формата? Можете ли да јавате коњ?“, го прашала новинарката.

Харисон во тој момент чудно ја погледнал, па се замислил. Неговата реакција ги насмеала присутните, по што тој збунето ја прашал какво прашање поставила.

„Дозволете ми да ви одговорам. Да, јас можам да јавам коњ, ако тоа ми го дозволат. Ви благодарам, не мислев да бидам суров“, ѝ одговорил Харисон, а потоа се пошегувал на сметка на коментарот за неговиот изглед, велејќи дека е благословен со своето тело.

„Ви благодарам што забележавте“, ѝ одговорил Форд на новинарката.

За потсетување, Харисон во четвртокот ја прими и наградата Златна палма, што ги воодушеви присутните на филмскиот фестивал во Кан. Најавено е дека петтото продолжение на франшизата за Индијана Џонс ќе започне со прикажување кон крајот на јуни во кината ширум светот.