(ВИДЕО) Хулигани до крајни граници: Се обидоа да влезат без билети, па дојде до невидени тепачки

Трибините на Вембли не беа доволни да ги примат сите навивачи кои сакаа да го гледаат финалето на Европското првенство, меѓу Англија и Италија, па имаше и такви кои насилно влегоа на стадионот и направија голем неред во пресрет и во текот на мечот.

Имаше стотици фанови како влегуваат без билети, а тоа предизвика неколку тепачки ои беа забележани од камерите. Оние што беа загрижени за кршењето на анти-ковид протоколите ги зедоа работите во свои раце, па кога обезбедувањето беше немоќно да ги запре навивачите, некои беа подготвени да помогнат.

Google search engine

Така еден остана на подот и доби повеќе удари по главата, а дури и едно дете доби ќотек поради кој мораше да реагира полицијата.