(Видео) Хорор во Белград! Малолетник влегол во училиште и почнал да пука – загина чуварот, повредени се ученици

Утринава околу 8 часот имало пукање во основното училиште во општината Врачар, во Белград.

Според првите информации, седмоодделенец го донел пиштолот на татко му на училиште. Неофицијално загинал училишниот чувар, пишува „Блиц“.

Google search engine

Момчето (14) пукало во училиштето и повредило неколку ученици.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 192.RS (@192_rs)

Детето е приведено во станица.

Според првичните информации, четворица ученици се пренесени во Итната помош. Мотивот засега е непознат.