(Видео) БББ носеле секири, палки и молотови коктели – Се чека одлуката на УЕФА

Натпреварот меѓу АЕК и Динамо во Атина може да биде откажан поради хаосот што го направија навивачите во понеделникот вечерта.

„Бед Блу Бојс“ со секири, палки, камења и молотови коктели направиле хаос во населбата Нова Филаделфија, а животот го загуби еден навивач на АЕК.

Google search engine

УЕФА го забрани доаѓањето на гостински навивачи поради страв од нереди, но околу 200 навивачи од Загреб, со автомобили успеале да влезат во Грција.

Поради инцидентите не е исклучено одложување на натпреварот закажан за 20:45 часот на „ОПАП Арена“.