(Видео) Бајден со нов гаф: Ги испушти ливчињата со одговорите за време на интервјуто

Американскиот претседател Џо Бајден во интервју за Си-ен-ен зборуваше за актуелни теми: Русија и Путин, нуклеарните закани, рецесијата и Саудиска Арабија.

Во еден момент додека зборуваше, ги тргна рацете од колената, па од десната рака му испадна мало парче хартија, кое најверојатно требало да му помогне со одговорите, за разговорот со новинарот Џејк Тапер. Во другата рака држел хемиско пенкало.

Google search engine

Ова не е прв случај на гафови на Бајден. Пред неколку месеци новинарите го разоткрија Бајден кога објавија фотографии од упатствата што ги имал за време на средбата со водечки луѓе од енергетскиот сектор во Белата куќа.

Фоторепортерите го снимиле како држи лист хартија со упатства што да прави и што да каже за време на средбата.