(Видео) Американка премрзнала до смрт во снежната бура, 18 часа останала во автомобилот

Како последица на моќното невреме во САД загинаа најмалку 63 лица, меѓу кои и 22-годишната Андел Тејлор.

Тејлор била заробена во својот автомобил цели 18 часа. Возилото било опкружено со околу 130 сантиметри снег. Таа го испратила своето последно видео од автомобил на своето семејство, ден пред да биде пронајдена мртва.

Google search engine

Нејзината мајка вели дека таа починала од труење со јаглерод моноксид, иако официјалната причина за смртта сè уште не е позната. Во видеото кое го испратила до своето семејство, Тејлор вели дека е исплашена.

Семејството на настраданата девојка живее во Северна Каролина.