ВЕСНА ПОЧУЧА ШАНА Е НАЈПОЗНАТА СРПСКА стриптизета: Одби 200.000 евра, сега средува ноктите во салон и изгледа вака (ФОТО, ВИДЕО)

Весна Почуча Шана (50) која жареше и палеше со своите бујни гради на настапи, спотови и филмови, сега води салон за убавина и вели дека се уште се бори со љубопитните мажи.

„Панчево е мојот град и сите добро знаат што сум правел во младоста. Кога дознаа дека ќе отворам салон за убавина, мажите веднаш потрчаа мислејќи дека ќе давам еротски услуги“, вели Шана.

Google search engine

“Сите веднаш беа закачени за моите гради. Имав големи гради и пред да вградам силикони. Околу четворка. Убава форма, примамливо за фотографирање. Така му привлекнав око на еден фотограф, па ги направив првите професионални еротски фотографии за календар за саемот за автомобили и тоа за 300 марки.На мојот поранешен сопруг му се допаднаа бујните гради, па ме поддржа во одлуката да ги дополнам, што го направив во 2000 година.Во нив ставив 550 кубика, што ми одговараа и мене и него, како и на гостите кои ме гледаа како настапувам. Шестките се дефинитивно мој заштитен знак и сега, на педесет години“.

Секој почеток е тежок, сепак Шана вели дека сигурно би се откажала од стриптизот доколку ја немала големата поддршка од семејството.

„Потекнувам од работничко семејство и секогаш беа потребни пари. Кога решив да се сликам гола, и реков на мајка ми која веднаш ме поддржа: „Оди, прави што сакаш, само врати се живи и здрави. Така ми кажа мајка ми, додека татко ми се срамеше да зборува за тоа.Но, тој не се бунеше и не го интересираше што зборува соседството.Мајка ми дури се пофали на своите колеги на работа кога се појави мојата секси фотографија во весникот “, изјави Шана и призна дека на сите им паднале погледите на еротските фотографии на кои била во костим за капење кој пред неа го носела Лепа Брена. Популарната пејачка тогаш беше фотографирана во споменатиот костим, а кога Шана го облече по неа, на нејзината среќа не и дојде крај.

„Бев како „Леле, можно ли е да носам костим за капење на Лепа Брена?!“ Бев воодушевен. Почувствував дека сум голема ѕвезда. Потоа ме фотографираше фотографот на Памела Андерсон. Позирав со вибратор и дилдо и тоа му се допадна на италијанскиот режисер кој ми понуди да снимам порно филмови. За жал, порно филмовите никогаш не ме привлече иако сите сакаа да ме направат светска ѕвезда.Тие рекоа дека сум иста како Моника Белучи, па дури ми понудија единствениот партнер во порно филмовите да ми биде тогашниот сопруг. Одбив 200.000 евра на шега. Едноставно не се најдов во тоа“.

По сетот на првите еротски фотографии, на кои никој не остана рамнодушен, Шана почна да се соблекува топлес и да ги привлекува погледите на гостите од клубовите во кои настапуваше. Настапот траел кратко, па, како што вели, за само четири минути би заработила од 300 до 500 марки.

„Тогаш имаше пари, повеќе од сега. А луѓето беа поинакви. Се разбира, тогаш криминалното милје беше поопасно од сега, но јас не се плашев бидејќи на секој настап ме придружуваше мојот сопруг Петар. Работев четири години стриптиз, а тој секој пат одеше со мене и седеше на маса за време на мојот настап. Гледаше како напалените мажи се потат, ми кажуваа дека ме сакаат и обожаваат. Сепак, никој од нив никогаш не ме допре, а камоли да ме поседува. “, рече таа. е Шана.

Секогаш имало непристојни понуди, а Весна уверува дека ниту една од нив не ја исплашила ниту ја интересирала, бидејќи покрај сопругот имала апсолутно се.

„Тогаш јас и мојот сопруг имавме компанија со дваесет и четворица вработени. Имавме плата, возевме скапи коли. Секогаш се облекував скапо, носев бунди, па кога излегов од „мерцедесот“ веднаш беше очигледно дека не сум обична стриптизета.Еднаш гостин ми понуди богатство да му бидам жена.Ми рече дека ќе ми даде седумдесет килограми злато и ќе ми напише повеќе од половина млекарница во Швајцарија.На почетокот мислев дека сака да спијам со него, но тој ми понуди брак.Му се заблагодарив.и реков дека имам маж.Имаше секако разни подароци,патувања,накит,но ништо не ме интересираше.Имав хонорар и бев задоволна. Ниту еден гостин никогаш не ми ставил свиткана сметка во гаќичките. Јас не го дозволив тоа“.

Шана се прослави со улогата во спотот на пејачот Милан Бабиќ, а по неговата песна „Шана“ го доби прекарот кој ја воведе во светот на стриптизот и еротиката. Потоа имаше реклами, сликање за насловните страници на јапонскиот и хрватскиот Плејбој, како и кратки улоги во српските филмови.

„Се појавив и во филмовите „Купи ме Елиот“, „Црна мачка, бела мачка“, „Мала ноќна музика“, по кои ме препознаваат и до денес. Во мојот салон доаѓаат помлади генерации и љубопитно ме прашуваат за Стела улога во тој филм и дали тогаш навистина имав секс Повеќе ме паметат по таа улога отколку по стриптизот“, изјавила Шана.

Поради нејзините улоги во филмови, многу клиенти почнаа да ја ангажираат за „приватни забави“.

“Еден брачен пар ме ангажираше да прославам 21 година од бракот. Имаше и веридби од мајки кои го славеа полнолетството на нивните синови. Ништо не ми беше чудно или непријатно. Дури ни кога мажите сакаат да играм еротски топлес танц за нивните сопруги Најмногу бараа да носам костими на секси собарка и медицинска сестра. Секој има различен вкус, па некој сакаше во мене да види секси тинејџерка, џокеј или нешто во садо-мазо стил. Различни“.

Шана додава дека нејзините клиенти биле претежно познати деловни луѓе, а понекогаш и е смешно кога ќе види некои од нив во медиумите.

„Тоа се сериозни фаци, исклучително познати политичари и бизнисмени, тешки се за пари, но така е во животот, луѓето што имаат најмногу пари се големи скржави.