Веља од затвор наплаќа долгови за кокаин. Пејачи и старлети во неволја!

Вељко Беливук (36), познат како Веља Невоља, обвинет за свирепи злосторства, незапаметен на овие простори, за кои веќе му се суди, изнудува долгови од познати пејачи од затвор.

Како што дознава Курир.рс, некои пејачи, старлети, пејачи, па дури и спортисти му должат одредени пари на водачот на суровиот клан, а тој бара да му бидат вратени преку неговите луѓе.

Google search engine

Според соговорникот на српски Курир, листата на должници е долга, а сумите се од петстотини до пет илјади евра.

– Веља продавал кокаин на многу јавни личности. Меѓутоа, кога го уапсиле, на сцената им олеснала помислата дека ќе им се прости долгот за дрога, но тоа не е така, бидејќи тој ништо не заборава. Иако е во затвор, во надворешниот свет има луѓе кои се грижат за се. Сега е време да се вратат долговите – вели извор близок до поп ѕвездата кој веќе бил информиран да заштеди пари.