Велат дека е спортистката со најубаво лице на планетата, но сепак бујните облини ѝ се главниот адут

Пејџ Спиринац можеби е најпопуларната голферка на светот, а покрај талентот и трудот, оваа дама со потекло од Хрватска славата ѝ ја должи и на својот изглед.

Постојат малку спортистки кои изгледаат толку женствено и елегантно и кои што можат да се пофалат со прекрасните атрибути, а Пејџ сето тоа го користи и секогаш покажува со што располага.

Google search engine

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Paige Spiranac (@_paige.renee)

Така неодамна повторно привлекла големо внимание со фотографија на која што позира во тесна маичка со длабоко деколте, а акцентот е ставен на нејзините бујни гради.

Интересно е тоа што таа не е претерано успешна во светот на голфот, но сепак се смета за една од најзаслужните за промоција на овој спорт.

Таа вели дека Инстаграм каде што има над 3 милиони следбеници, значително ѝ помогнал во тоа и успеала да привлече бројни спортски брендови кои што со задоволство сакаат да соработуваат со неа.

Атрактивната русокоса своевремено открила и еден детаљ за голф натпреварите – признала дека во текот на натпреварите воопшто не носи долна облека.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Paige Spiranac (@_paige.renee)

„Не носам долна облека поради тоа што носам кратки и тесни панталончиња. Тоа би биле премногу слоеви кога би облекла и гаќички. Воглавно носам кратки шорцеви за кои што има сошиено и кратко здолниште, но не и долна болека“, објаснила оваа 28-годишна девојка во својот поткаст.

Инаку, таа од 2016 година е во врска со фитнес тренерот Стивен Тинок, а парот се венчал во 2018 година.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Paige Spiranac (@_paige.renee)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Paige Spiranac (@_paige.renee)