„Веднаш забележав дека нешто не е во ред“: Новинарот којшто последен ја интервјуираше Лиза Присли открил што го вознемирило во текот на разговорот

Два дена пред да почине Лиза Мари Присли таа присуствувала на доделувањето на „Златните глобуси“ во Беверли Хилс кога филмот којшто е посветен на нејзиниот татко – „Elvis“, постигна голем успех.

На тој настан ја интервјуирал Били Баш, новинар во телевизијата „EXTRA“ којшто открил дека веднаш забележал дека нешто не е во ред со пејачката.

Google search engine

„Не можеше да одржи рамнотежа. Говорот ѝ беше многу забавен. И, дефинитивно кога интервјуто заврши, се свртев кон мојот продуцент и му реков: „Тука нешто не е во ред“, раскажал за „FOX La“.

 

Покрај Лиза за време на интервјуто бил поранешниот менаџер и долгогодишен пријател на нејзиниот татко, Џими Шилинг којшто постојано ја поддржувал, а таа додека траел тој разговaрaл му рекла: „Фати ме за рака“.

Да ве потсетиме, Лиза Мари Присли почина минатиот четврток на 54-годишна возраст во болница во Калифорнија откако во својот дом доживеала срцев удар.

Обдукцијата е завршена, се чекаат и резултатите од токсиколошката анализа пред официјалното соопштение за причината за смртта.