Вардар го има најубавиот дрес во историјата на ЛШ

Европската куќа на ракометот денес затвори уште една анкета, која ја спроведе поради отсуството на натпревари како резултат на корона-кризата.

Google search engine

ЕХФ, откако избра најатрактивно финале во Келн, каде што победата ја понесе ланското во кое Вардар направи чудо и ја собра втората шампионска титула, сега македонскиот гигант повторно се искачи на врвот. 

Вардарци го имаат и најубавиот дрес во Лигата на шампионите, откако на доминантен начин ги мина првите четири филтри, а во финалето го „победи“ оној на ЖРК Вардар со кого вардарки настапуваа во сезоната 2017/18.

Во првиот филтер дресот на Вардар го „мина“ оној на Копенхаген, а потоа преку Нант, Веспрем и Барселона на убедлив начин доби повеќе гласови од ЖРК Вардар (84%-16%).