ВАКВА ТРАГЕДИЈА НЕ СЕ ПАМЕТИ! Родител убиен додека го гледал детето како игра кошарка?! КАМЕРАТА ГО СНИМИЛА ХОРОРОТ (ВИДЕО)

На натпревар во американско основно училиште во северен Вермонт се случи трагедија која го потресе светот.

Имено, во текот на играта се степале родители кои ги гледале своите деца, а еден маж починал како последица на тешките повреди.

Google search engine

Полицијата брзо реагирала, дошла на местото на настанот, но мажот по име Расел Жиру се пожалил на повреди. Тој бил префрлен во болница, каде од здобиените повреди во тепачката починал.

Еден родител успеал да ги сними сцените од бруталната тепачка.

– Ми треба да го споделите видеото од кошаркарскиот натпревар на ќерка ми во основно училиште. Родителот е убиен. Што не е во ред со оваа земја – напиша тој на Твитер.