Вака уште никој не запросил девојка: Ѝ ставил прстен на раката додека спиела, а потоа…

Мајкл Мајорга долго размислувал кој би бил најдобриот начин да ја запроси својата девојка, бидејќи, како што вели, тешко е да ја изненади, па дошол до една необична идеја.

Својот план за запросувањето го споделил на социјалните мрежи и додека некои го нарекле ‘гениј’, други не ја одобриле неговата постапка.

Google search engine

На својот Фејсбук профил објавил фотографија и во описот открил дека ја запросил Џамила Вилијамс додека спиела, така што ѝ ставил прстен на раката пред да се разбуди, пренесува „Mirror“.

„Часот е 5:00. Веќе со недели планирам како да ти го поставам прашањето… Ти го знаеш секој мој потег и многу е тешко да те изненадам. Но, шегата настрана, сега ќе се разбудиш со три изненадувања. Телефонот ти е преполн со известувања за честитки, со вереничкиот прстен и фотографија на која спиеш, а знам дека не сакаш да ја види цел свет. Изненадување! Ќе ве известам што ќе каже кога ќе се разбуди“, напишал Мајорга од Мајами покрај фотографијата.

Неговата објава е споделена 236.000 пати, а ја лајкувале повеќе од 338.000 луѓе.

„Се надевам дека уште си жив“, „Оттогаш ништо не објави… или славите или си мртов“, се само некои од коментарите.

За среќа, на девојката Џамила ѝ се допаднало изненадувањето, па се огласила на социјалните мрежи.

„Да! Не можам да верувам. Боже, неверојатен си што ми го испрати овој човек кој навистина ме сака. Мајкл Мајорга многу те сакам. Кога човек ќе пронајде нешто добро, не мора да бара ништо друго“, напишала таа.