Вака изгледа поканата за свингерска забава во Белград: НБГ, од 21 часот, влезот е 100 евра… Ова е ЦЕНОВНИКОТ!

Забавите се одржуваат во Нов Белград во клуб познат на сите луѓе од тие кругови

Собирот на свингери во Србија со години е своевидна „јавна тајна“. Тие се одржуваат на различни локации, а како функционираат работите таму, и каде се одржуваат овие забави знаат само оние кои живеат на тој начин. На една страница што го рекламира овој собир, се е објаснето – вклучувајќи колку чини влезот, и кој смее да дојде на забавата и колку чини билетот за кого.

Google search engine

Така, за четврток беше најавена еротска вечер за парови и самци.

– За оние кои сакаат „one night stand“ во најсекси и најеротска атмосфера и за жени кои сакаат мажи, пуми, палави нимфози и секси МИЛФ! Уживајте во вашите соништа и фантазии! Играјте во нашиот еротски туш за шест лица! – стои измеѓу на поканата.

Вратите се отворени од 21 часот до 3 часот по полноќ. Влезниците се следни: Парови – 20 евра

Сам човек – 100 евра

Дами – бесплатно 

„Дрес код“ за дами:

– Облечете се како сакате!

Господа – Облечете се за IMPRESS! – во поканата пишува дека сите гости мора да имаат резервации за овој настан.

– Ова е BYOB („Донеси свој пијалок“) забава! Лесните закуски се бесплатни! – наведуваат и заклучуваат дека безбедноста им е прв приоритет.