УБИСТВОТО НА СЕНАД ВО КЕЛН! Германските медиуми објавија грозоморна снимка од маж ПРЕТЕПАН ДО СМРТ на улица! (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Девет месеци по грозоморното убиство во Келн, германските медиуми објавија застрашувачка снимка од линч во кој до смрт е претепан С.Х.(37)! Се споменува дека убиениот бил српски државјанин, а осомничени за убиството се државјани на Босна и Херцеговина.

С.Х. (37) починал по линч на улицата Келн. Триесетина луѓе го тепале и удирале со тупаници, а бил избоден дури 17 пати.

Google search engine

Бруталното злосторство се случило на 10 март годинава, а мотивот бил „конфликт меѓу две семејства предизвикан од навредливо видео“, пренесува германскиот Fokus.de.

Се додава дека поради навредите на видеото, еден клан решил да се одмазди.

Убиениот бил татко на две малолетни деца.

– На видеото се гледа како жртвата паркира паметен автомобил. Одеднаш му приоѓа маж и разговара со него. Во меѓувреме, од совозачката страна, друг маж ги вади клучевите од својот автомобил. За миг се приближуваат 30-тина мажи од сите страни и започнува линчот – според Unser mitteleuropa.

Тие го извлекле несреќниот човек од возилото и брутално го претепале.

Keln

– Во таа прилика тој беше избоден 17 пати со нож. Тешко повредениот само колабирал на улица, бил пренесен во болница, но по неколку дена починал – јавуваат локалните медиуми.

Веднаш по линчот, сторителите побегнале пеш, но потоа влегле во неколку автомобили. Врз основа на видео снимката, полицијата неколку недели подоцна трагаше по вкупно 18 осомничени. Но, не можеа да најдат никого – пренесе „Колнер штад-Анзајгер“.

Подоцна полицијата успеала да уапси тројца осомничени учесници, а од крајот на ноември во тек е судскиот процес против државјанинот на Босна и Херцеговина Х.Х.(31).

Потсетувајќи се на злосторството, споменатите медиуми пренесуваат дека нападот се случил среде бел ден на патот Келн-Хоенберг.

Пред линчот во живо беше пренесена навредата на семејството кое се одмазди за бруталното убиство.

Убиениот Сенад Х., наводно, преку пренос во живо се заканувал и го навредувал поширокото семејство во Келн.