Убедливо најдобриот напиток за слабеење

Намалете го стомакот за само една недела благодарение на овој феноменален природен напиток.

Состојки:

Google search engine

– 2 литри сок од брусница (сокот од брусници разредете го со вода)

– 1 лажица мелен цимет

– 1 лажица мелен ѓумбир

– 1 лажица мелени ореви

– 2 дл свеж исцеден сок од портокал

– 1 дл двеж исцеден сок од лимон

Може да додадете и стевија по желба

Подготовка:

Загрејте го сокот од брусница на ниска температура и додадете ги зачините. Варете на ниска температура петнаесетина минути. Потоа оставете го сокот да се олади на собна температура.

Додадете го сокот од лимон и портокал и стевијата по ваш вкус. Ставете го во фрижидер.

Овој напиток консумирајте го два пати дневно, наутро на празен стомак и навечер пред спиење.

Препорачаната доза е 2 дл.

Напитокот консумирајте го најмалку 10 дена, а веќе вториот ден ќе почувствувате промени.

Овој напиток е чудесен бидејќи содржи брусница, која е силен антиоксидант, зачини кои го намалуваат чувството на глад и го поттикнуваат метаболизмот и лимон и портокал кои се вистинска бомба против мастите.