ТУКУШТО ПОЛНОЛЕТНА, а ЗАРАБОТИ ЗА 2 СТАНА! На Зорана Сиктер парите се лепат! Сакаше да се ОТКАЖЕ од шоуто, а неговиот ПОВИК промени се

Поранешната учесничка на музичкиот натпревар „Ѕвезде Гранда“, Зорана Миќановиќ, имаше само помал успех на деловен план.

Песната „Сиктер“ направи вистинска врева на музичката сцена, па оттогаш нејзината кариера тргна во нагорна линија.Освен во дискотеки и клубови, Зорана често настапува и на приватни забави, а често се случува снимките од вакви прослави да завршат на социјалните мрежи.

Google search engine

Zorana Mićanović

Така сега се појави видео од забава, а на сите им падна во очи бакшишот, односно сумата на пари што пејачката ја доби за време на настапот.

Таа изведе микс од народни песни во придружба на оркестар, а гостите се почестија со пари.

Zorana Mićanović

– Браво, кукла, каква екипа, лудост, ти си новата кралица на бакшишот – ова се само дел од коментарите под видеото на TikTok.

Да потсетиме, пејачката штотуку полнолетна, која за кратко време што беше на сцената успеа да купи два стана, неодамна во својата исповед за Гранд откри дека по натпреварот сакала да се откаже од музиката, но еден повикот и го промени животниот пат.

Zorana Mićanović, kraljica bakšiša

– Успехот бара верба во себе и мислам дека добар композитор е важен и кога е музиката во прашање, треба да се трудиш и да вложиш во кариерата. Во еден момент сакав да се откажам од се бидејќи бев елиминиран во полуфиналето и не стигнав ни во финалето. Потоа многу плачев, а потоа Мили само ми кажа дека има песна за мене. Мислам дека во тие моменти човек треба само да си каже дека може и ќе сака за да постигне успех. Ако тонеш сам, тогаш нема ни успех – нагласи Зорана.