Трајковски: Ова е за моето семејство и за цела Македонија!

Голот на Трајковски во судиското надополнување ги фрли на колена европските шампиони а ја вивна Македонија на фудбалското небо.

Поранешниот фудбалер на Палермо имаше кратка посвета на голот на кариерата.

Google search engine

„Ова е за моето семејство и за цела Македонија!“, напиша Трајковски на својот Фејсбук профил.