Топлес одмарале од снимањето на серијата која го освои светот, а папарацо фотографите успеале да ги „уловат“

Мартина Кариди и Карла Диаз се прославиле во серијата на „Netflix“ – „Elite“, а во текот на паузите од снимањата заедно одмарале во Грција каде папарацо фотографите ги „уловиле“ топлес.

Шпанските актерки Мартина и Карла одмараат во главниот град на Грција – Атина.

Google search engine

Таму биле „уловени“ на плажа без горниот дел од бикинито, а воопшто не им пречеле ниту папарацо фотографите кои успеале да го засведочат тоа и продолжиле опуштено да уживаат.

Серијата која ги прослави ги следи животите на тинејџерите од работничката класа кои ќе успеат да се запишат во ексклузивно приватно училиште во Шпанија, а нивната средба со богатите ученици води до убиство.

Мартина го толкува ликот на ученичката Менција, а Карла ја толкува улогата на Ари.

Во серијата глуми и момчето на Мартина, Ману Риос.

Инаку, серијата веќе има четири сезони, а петтата треба да излезе во 2022 година.

Откако заедно глумат, Мартина и Карла се нераздвојни и често на Инстаграм споделуваат заеднички фотографии од кои некои се разголени.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by carla 💃🏻 (@imcarladiaz)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by carla 💃🏻 (@imcarladiaz)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Martina (@_martinacariddi_)