Толку е моќен што го топи салото до последниот грам: Напиток за слабеење по рецептот на Маја Волк

Откако успеа да го победи ракот, Маја Волк се колне во исхраната со сирова храна.

Нејзиниот совет за здрава исхрана ја промени свеста на многу луѓе, но има и такви кои не сакаат да се хранат на овој начин, правдајќи се со високата цена на оваа диета.

Google search engine

Таа редовно споделува рецепти со своите следбеници на својот канал на Јутјуб, а во еден од нив зборува и за слабеењето и целулитот. Доколку сакате да го стопите салото и да бидете подготвени за летната сезона, задолжително запишете го овој рецепт.

Сок од грејпфрут и ѓумбир

Потребни состојки:

– 2 грејпфрути (бел и црвен)

– корен од ѓумбир

Подготовка:

Сè измешајте или исцедете и разредете во малку вода. Ќе добиете половина литар сок. Пијте го овој сок наместо појадок.

Маја гарантира дека нема да чувствувате глад и дека ќе ослабнете и до половина килограм дневно. Меѓутоа, таа вели дека без вежбање нема резултати.