Тие се млади и убави, но зад решетки!

Апсењето на тинејџерката од Чачак е само уште еден случај на апсење на едвај полнолетни и млади ученички и студенти кои се лишени од слобода поради криминал. Така на 14 март беше уапсена Азра Ш, студентка од Брчко. (22) според потерницата која Србија ја распишала по неа поради сомнение дека била соучесник во убиството на Ранко Радошевиќ од Никшиќ, познат и како Ранко Ескобар, во белградската населба Рушањ.

azra š. osumnjičena za ubistvo ranka eskobara

– Покрај Азра Ш. и уште двајца осомничени од Србија, нејзиното момче Марко Пјановиќ, инаку предводник на навивачите на Партизан од Брчко, исто така со лисици, кој на рочиштето детално објасни како и зошто се случило убиството, како и кој го нарачал – се потсетува извор и додава дека во таа прилика била уапсена и тинејџерка (17) од Србија која била во станот во кој биле уапсени џелатите на Ескобар.

Google search engine

– Нејзе и е одреден притвор до 30 дена поради сомнение дека е клучен сведок во истрагата за ова убиство, бидејќи се сомнева дека за се била информирана и работела на логистика на ликвидацијата.

osumnjičena teniserka j. m.

Само ден потоа е уапсена и Ј.М.(20), тенисерка и средношколка, бидејќи полицијата во црна кеса пронашла осум килограми марихуана во „смарт“ што дошла од Копаоник. Таа на рочиштето се бранеше со молчење и и е одредена мерка притвор од еден месец.