ТЕЖОК СКАНДАЛ! ПРВИОТ ЧОВЕК УФЦ ЈА УДРИ СОПРУГАТА ВО НОЌЕН КЛУБ: Се појави шокантно видео од срамниот инцидент! (ВИДЕО)

Првиот човек на УФЦ Дана Вајт се најде во центарот на скандал. Вајт на новогодишната ноќ физички ја нападнал својата долгогодишна сопруга Ен Вајт во преполниот ноќен клуб „Кабо Сан Лукас“ во Мексико, а овој срамен инцидент го снимиле и камерите.

Google search engine

Брачниот пар ја дочека Новата година со своите пријатели во ВИП делот на популарниот клуб, испиле премногу алкохол и во еден момент работите излегле од контрола.

Имено, Дана во еден момент фрли нешто кон неговата сопруга, а таа реагираше удирајќи му шлаканици. За жал, првиот човек на УФЦ возврати жестоко, па пријателите мораа да ги разделат за да нема пожестока пресметка.

Очевидци за „TMZ“ истакнуваат дека и Дана и Ен биле видно алкохолизирани.

По срамниот инцидент кој се појави во јавноста, самиот Вајт беше принуден да проговори. Признал дека бил пијан и се кае за своите постапки.

„Со години велев дека нема оправдување кога мажот ќе стави рака на жена, а сега зборувам за тоа“, вели Вајт, кој вели дека се срами од ужасниот инцидент и и се извини на Ен.

“Дана и јас бевме во брак речиси 30 години. Ова никогаш не се случило. доброто на нашите деца“, додаде неговата сопруга Ен.

Дана и Ен се во брак 26 години и имаат три деца со кои веќе разговарале за овој инцидент.