Тешка сообраќајна несреќа на „Водњанска“: Повредени четворица малолетници – се забиле во канделабра, па во бетонска жардињера

Четворица малолетници се тешко повредени откако рано утринава со автомобил влетале најпрво во метална канделабра, па во бетонска жардињера на „Водњанска“.

Од МВР за Курир велат дека несреќата кај нив е пријавена утринава во 04.20 часот.

Google search engine

– На крстосницата од бул.“Мајка Тереза“, со ул.“Тодор Александров“ и ул.“Белградска“ патничко моторно возило “форд мондео“ со скопски регистарски ознаки, управувано од малолетник од Скопје, удрило во метална канделабра и бетонска жардињера.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобиле малолетникот што го управувал возилото и уште тројца малолетни сопатници (еден од Струмица, двајца од Скопје), констатирани во Градската општа болница “8-ми Септември“ и Комплексот клиники “Мајка Тереза“, велат од МВР.

Неофицијално, возачот имал 15 години.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.