ТЕПАН ВО СУТОМОРЕ! ХЕМАТОМИ НА ГЛАВАТА, СКРШЕН НОС… Претепан млад човек од Србија се јави и откри ШТО СЕ СЛУЧИЛО!

Се огласи младиот човек од Србија, В.М., кој потврдил дека бил претепан во Сутоморе. Откри дека се здобил со тешки телесни повреди!

Да потсетиме, синоќа на шеталиштето во Сутоморе двајца насилници наводно од ведро небо нападнале млад човек од Србија и го претепале. По тепањето набрзо биле уапсени.

Google search engine

Вечерва се огласи нападнатиот В.М., а неговата изјава ја пренесе страницата на Инстаграм Serbialive_vesti.

-Поздрав, точни се информациите од местото на настанот, од очевидци како што објавивте. Мене синоќа на шеталиштето во Сутомор ме нападнаа двајца, за мене непознати, помлади мажи кои беа видно под дејство на некакви стимуланси и беа видно агресивни. Ги видов како се караат, и меѓу себе и со случајни минувачи. Гледајќи го тоа, се обидов мирно да ги заобиколам и да го продолжам мојот пат (додека немавме никаква вербална комуникација). Но, почувствував силен удар во пределот на главата (од грбот) и потоа почнаа да удираат силно и неконтролирано, без никаква причина, апсолутно, навистина неиспровоцирано – изјавил нападнатиот млад човек и додал.

Sutomore, Srbin napadnut

– Носот ми е скршен, брадата ми е сошиена и имам хематоми по целата глава, се чувствувам лошо и навистина не можам да разберам зошто е направено ова. Не сум конфликтен по природа, напротив. Келнерите од блиското кафуле ми помогнаа додека не дојде помошта. Имаше многу очевидци, а се се случуваше во шпицот помеѓу 20 и 21 часот. изјави еден човек од Србија.

Да потсетиме, како што се наведува на мрежите, насилниците збеснале бидејќи ги исфрлиле од кафуле, по што направиле хаос на улица и го претепале В.М.

Тој бил пренесен со возило на Брза помош, а двајца хулигани веднаш биле уапсени и одведени.

„Во еден момент агресорот го пцуел полицаецот. Повеќето работи што ги кажаа не беа поврзани затоа што мора да бидат под дејство на некоја дрога“, се вели во објавата на таа страница.