Таа е ќерка на контроверзниот бизнисмен, а многумина велат дека е една од најзгодните жени на светот

Лучијана Бејнон е модел, но повеќе од нејзината кариера медиумите ги интересира нејзиниот приватен живот.

Таа е ќерка на Траверс Бејнон Кендимен, богатиот наследник на индустрија за производство на цигари и човек кој благодарение на својот начин на живот ја стекна титулата австралискиот Хју Хефнер.

Google search engine

Лучијана неодамна прошетала на модната писта во Mајами, а веста за нејзиното појавување таму ја пренесоа сите странски медиуми.

Атрактивната убавица со неверојатни облини доминирала на модното шоу, носејќи минијатурно црно бикини.

Со самоуверениот од покажала дека навистина е прекрасна, а на својот Инстаграм профил споделила фотографија која ги воодушевила нејзините фанови:

„Го одземаш здивот“, „Прекрасно изгледаш“, „Кралица“, „Совршенство“, „Совршено тело постои“, биле само дел од коментарите.

Судејќи според коментарите многумина сметаат дека нејзините пропорции на тело се идеални. Иако има само 19 години многумина ја нарекуваат најзгодна жена на светот.